location

Legnica

al. Czerwonych Maków 15ODZIEŻ MEDYCZNA

Personel medyczny w różnych placówkach służby zdrowia może posiadać odzież o odmiennym wyglądzie, ale przeznaczenie to samo. Ubrania pracowników przede wszystkim zabezpieczają ich prywatną odzież przed zabrudzeniami, ale też chronią przed przenoszeniem zakażeń. Gwarantują przy tym wygodę podczas wykonywania obowiązków.

Odzież medyczną odróżnia od codziennego ubrania zastosowanie. Strój przeznaczony jest do noszenia w miejscu pracy przez pracowników służby zdrowia, m.in. w ratownictwie, przychodniach, szpitalach, gabinetach stomatologicznych, itp. Odzież taka użytkowana jest też przez personel sanatoriów, uzdrowisk i innych placówek związanych z obsługą medyczną.

Ubrania składające się na strój pracownika służby zdrowia odznaczają się charakterystycznymi krojami – z reguły pozbawionymi zapięć takich jak, np. zamek błyskawiczny. Popularną alternatywną są wygodne – zazwyczaj kryte –zatrzaski. Ponadto ubrania odznaczają się kolorystyką – bardzo często są to jednobarwne koszulki, bluzki, spodnie, czy spódnice lub sukienki.

    ODZIEŻ GASTRONOMICZNA


    Odzież gastronomiczna stanowi bardzo oryginalny dział, wchodzący w skład całej produkcji ubrań do pracy. Szczególnie górny fragment kucharskiego stroju jest wyjątkowy i wyróżniający się, bo rozpoznawalna konstrukcja dobrze wykonanej bluzy kucharskiej z klapami zakończonymi guzikami, od razu nasuwa skojarzenie z profesjonalizmem szefa kuchni i restauracji. Dolna część, czyli spodnie, również zasługują na uwagę. Te odpowiednio dobrane posiadają charakterystyczne wzory i kolory. Typowy szeroki krój i jasny kolor nogawek z pewnością stworzy dobrany duet z górną bluzą, których połączenie nie da się pomylić z żadnym innym uniformem. Trzymając się jednak sztywnych ram i określonych wzorów, można łatwo popaść w rutynę i banalność.